• V košíku nemáte žádné produkty

Čtěme si s dětmi...

Čtěme si s dětmi...

Mám velkou potřebu podělit se s vámi s mou zkušeností a tématem výběru dětských knih u nás doma. Na cestě za hledáním kvalitní dětské literatury jsem narazila na několik zajímavých událostí ve svém okolí, správně zanícené rodičů, blogerů atd. Stálo mě to docela dost času dostat se ke kvalitní dětské knize, a tak bych ráda alespoň několika z vás pomohla ušetřit kousek času díky pár tipem jak se k takové knize dostat. Je lepší přijít na hotové, jak se říká :) :) :)

U nás doma knížky jdou stále, ale aktuálně více než jindy. Čteme rádi i během dne a večer to bez knihy jde jen málokdy. Nejnovější knihu se sebou šoupnu do tašky i ven na hřiště, na procházku ... Ne vždy ji i vytáhneme, ale je tam, kdyby cosi :)

Knihy, které máme doma už svou roli splnili a vznikl prostor opatřit si nové. Velkou dilemou pro mě jako mámu bylo: "Jaké knížky pořídit do knihovny pro mrňouse?" Tak jako ve všem i zde velmi vnímám jako je trh přesycen a je těžké zorientovat se a vybrat kvalitní (nejen) dětskou knihu. Knihu, která není komplikovaná, má příběh, především, vtipný příběh :), má odkaz a dítě dokáže zaujmout.

V rozhodování a orientovat se na trhu mi pomohla diskuse v Cooltajneri v Považské Bystrici na téma "Čteme s dětmi". Zde jsem měla možnost živě nahlédnout do kvalitní dětské literatury, která byla přinesena jako ukázky. Jednou z účastnic diskuse byla i blogerka Alžbeta Uhríková (http://www.pampuch.sk). A nejen, právě díky ní jsem se dostala k zajímavým dětským knižním titulem, z nichž již několik je součástí naší knihovny. Na její malém blogu najdete množství tipů a recenzí na knihy podle věku dítěte.

Stejně hodnotně mi při výběru dětských knih pomohla i stránka www.citajmesispolu.sk, kde najdete pět článků, které nám rodičům hodnotným způsobem pomáhají najít odpovědi na otázky typu: "Jak číst s našimi dětmi?" (Desatero čtení s dětmi) a "Proč a jak číst našim dětem dobré knihy".

A takto vypadá naše Montoy knihovna doplněna o nové zajímavé dětské tituly:

Naši montessori knihovnu najdete zde: https://www.montoy.cz/montessori-knihovna

Já už jejich přečtené mám :) ... btw. to je také mega důležité předtím než knihu začneme číst svým dětem. Je důležité, abychom byli my sami rodiče s knihou zadobře ať už hodnotově, názorově nebo postojově ... A to jinak nejde, jen tak, že si ji předem důsledně přelouskat. Knize bychom měli my rodiče důvěřovat. A k tomu ji musíme znát. Předejdeme tak situaci, že budeme muset dítěti popírat něco, co autor v knize mluví a my s tím vnitřně nesouhlasíme. Můžeme tak dítě zbytečně zmást. Tak čtěme spolu s dětmi ... :)

Opatrujte se, přeji vám láskou a radostí naplněné dny s vašima prckama!