• V košíku nemáte žádné produkty

O nás

Jsme malá rodinná firma. Vyrábíme dřevěné hračky a pomůcky, nábytek a doplňky pro děti. Při vývoji a tvorbě našich výrobků se necháváme vést samotnými dětmi. Největší inspirací jsou pro nás naše dvě děti. V přímém přenosu sledujeme jejich vývojové potřeby, což nás neustále posouvá při sestavování portfolia firmy.

Většina našich hraček, pomůcek a dětského nábytku vyhovuje rozvoji dítěte podle přístupu Monstessori a Waldorfského vzdělávání.

U nás v MonToy věříme, že spokojené a vyrovnané děti jsou výsledkem dostatečného pohybu. Proto vícero pomůcek navrhujeme s důrazem na rozvoj pohybových schopností dětí. Ideální čas na pohyb dítěte je stále. S našimi pohybovými pomůckami si snadno vytvoříte prostor pro volný pohyb a volnou hru i u vás doma, tak aby byly děti i v domácím prostředí motivované spotřebovat svou neutíchající energii.

Náš standardní výrobní program jsme rozšířili o zakázkovou výrobu a výrobky šité na míru. Výsledkem spojení vašich představ a našich zkušeností je jedinečný nábytek a doplňky do dětských pokojů. Děti se učí ze svého prostředí. Z něj si vytvářejí své návyky a stereotypy. Dětské pokoje navhujeme tak, aby prostředí v nich stimulovalo u dítěte všechny podněty, zejména však rozvoj pohybu a hrubé motoriky. Při zařizování dětského pokoje proto dbáme na zařazení prvků podporujících rozvoj pohybových schopností u dětí. Děti milují pohyb každého druhu. Dopřejme jim ho i ve vlastním pokoji. Dopřejme jim i za dveřmi vlastního pokoje hledat a posouvat své hranice v pohybových schopnostech. Dopřejme jim tak důležitou hodnotu v životě jakou je radost, v tomto případě radost z volného pohybu a volné hry.


NAŠE FILOZOFIE

Filozofií naší firmy a naší práce je přinést k vám, našim zákazníkům, lokální dřevěné hračky/pomůcky a dětský nábytek ve vysoké kvalitě, s profesionálním přístupem, s cílem zajistit vaši spokojenost a poskytnout vám skutečný servis. To se nám daří dosáhnout díky spojení kvalitních materiálů, řemeslné zručnosti našich mistrů a uplatňování individuálního přístupu k zákazníkům, který máme rádi i my sami.


NAŠE HODNOTY

BEZPEČNOST: Všechny výrobky z naší dílny jsou navrženy tak, aby byly pro děti bezpečné. Sami jsme rodiči dvou dětí, tak i u nás doma je bezpečnost dětí nesmírně důležitá. Používáme dřevo prvotřídní kvality, děláme kvalitní konstrukční spoje, díky kterým jsou naše výrobky pevné. Klademe důraz na důsledné opracování detailů výrobků a při jejich navrhování upřednostňujeme zaoblené hrany.

RESPEKTUJÍCÍ PŘÍSTUP K PŘÍRODĚ: Všechny naše výrobky vyrábíme zodpovědně. Jelikož naši matku, planetu Zemi, plánujeme přenechat jako všichni našim dětem, ohleduplný přístup k ní považujeme za samozřejmost.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA/NEZÁVADNOST: Na konečnou úpravu finálních výrobků používáme ekolaky a ekologické barvy vhodné pro dětského uživatele. Tam, kde je to vhodné, ponecháváme výrobky v přírodním provedení, bez jakýchkoliv povrchových úprav. Příkladem jsou kousátka pro nejmenší děti, kde je čistota a přirozenost dřeva přímo žádaná. Stále častěji využíváme při povrchové úpravě výrobků oleje a vosky, čímž chceme podpořit návrat k přírodním materiálům. Obojí, nejen, dokonale chrání výrobek před mechanickým poškozením, ale dokonale zvýrazňují jeho přirozený vzhled, charakter, vůni a krásu.

ORIGINALITA: Dřevěné hračky a pomůcky pro děti navrhujeme a vyrábíme na Slovensku. Naši výrobu jsme rozšířili o tvorbu nových designů nábytku a doplňků pro děti. Ty dolaďujeme s vámi, s našimi zákazníky a vašimi představami, díky čemuž se nám daří vytvářet jedinečné a originální kousky.

VÝROBA: Všechny naše výrobky vyrábíme ruční prací za pomoci strojů na opracování dřeva, protože pouze takové spojení dokáže zaručit jedinečnost našich výrobků.


PROČ HRAČKY A DĚTSKÝ NÁBYTEK OD NÁS?

 • Naše dřevěné hračky a pomůcky mají výchovný charakter. Většina z nich vyhovuje rozvoji dítěte podle přístupu Montessori a Waldorfských vzdělávání.
 • Všechny naše výrobky vyrábíme ve vysoké kvalitě, s důrazem na jejich detailní opracování.
 • Pro výrobu používáme dřevo a materiály prvotřídní kvality.
 • Milujeme dřevo, a proto pracujeme převážně s masivním dřevem.
 • Dokážeme vyrobit výrobky podle představ zákazníka i mimo náš standardní výrobní program.
 • Navrhujeme projekty dětských pokojů pro ty, kteří hledají neomezené možnosti. Pro ty, kteří chtějí mít z dětského pokoje, nejen, designový, ale i funkční a nadčasový prostor.
 • Nábytek spojujeme tak, aby byl pevný a aby spoje a šrouby na pohled nenarušovaly krásu a čistotu výrobku.
 • Dětský nábytek šitý na míru doručujeme vlastní přepravou, čímž garantujeme velmi ohleduplné zacházení s výrobky a jejich doručení v nepoškozeném stavu.
 • U výrobků šitých na míru preferujeme individuální přístup k zákazníkovi, případně osobní setkání před samotnou výrobou, pokud je to nutné.
 • Dodržujeme to, na čem se s vámi dohodneme.
 • Chceme, abyste u nás nebyli jen jedním z mnoha. I my sami ve všem oceňujeme individuální přístup, a proto jsme připraveni dopřát ho i vám při nákupu u nás. Jsme tu pro vás!


Milujeme naši práci, a tak koupí našich výrobků dostáváte k vám domů i kousek našeho srdce :)