• V košíku nemáte žádné produkty

Příběh naší firmy

Baví mě být mámou ...

Podnět k vytvoření mého e-shopu přišel díky našemu synovi Matoušovi a italské lékařce a pedagogičky, Marie Montessori. Jsem přesvědčena, že být rodičem jde ruku v ruce s odpovědností, a tu jsem cítila už během těhotenství. Už tehdy jsem se zamýšlela nad tím, jak dopřát dítěti to nejlepší ve výchově a jak pochopit jeho duši. K Montessori přístupu jsem se dostala náhodně. Při hledání inspirací jsem narazila na citát Marie Montessori: "Pomoz mi, abych to udělal sám." Montessori uplatňuje individuální přístup k dítěti a jeho přirozenému rozvoji. Já mám ráda individuální přístup ve všem, tak jsem se jím rozhodla inspirovat.

Kvalita dětství výrazným způsobem ovlivní kvalitu života dětí v budoucnosti. Budoucnost jsou děti a budoucnost dětí je v našich rukách. Záleží tedy na tom, jaký přístup zvolíme k jejich výchově. Přes principy, hodnoty a postoje, které s nimi budeme komunikovat, dokážeme jako rodiče velké věci. Mám tím na mysli, že když předáme dětem dobrý základ, víme ovlivnit dění ve světě o desítky let a udělat tak svět lepším místem pro život. V současnosti ve velkém duši a mysl rodičů, a dětí obzvlášť, ovlivňují internet, nefunkční a zastaralé školství, celebrity, s často pokřiveným charakterem, no a už i těch nejmenších čínské plastové hračky. Právě proto chceme alespoň část výchovy převzít do svých rukou. Jsme současná, moderní rodina a využíváme všechny výdobytky této doby. Co chceme, je využívat je správne. Pokud i nezměníme školství, nevymažeme internet a nezměníme celebrity, můžeme Matuškovi vytvořit dostatek podnětů pro jeho správný rozvoj, tak aby si v budoucnu dokázal svobodně udělat vlastní úsudek.

Jako rodiče jsme se rozhodli, že kvalitu jeho výchovy i vzdělání zvýšíme i tím, že mu vyrábíme ať už dnes k aktuálnímu věku nebo do budoucna výchovné dřevěné hračky. Toto místo jsem vytvořila proto, abych i vám, ostatním rodičům, pomohla najít podněty pro kvalitnější výchovu svých dětí.

Dnes více než 80% hraček, které koupíte kdekoliv ve světě, má svůj původ v Číně. Proč se již nevyrábějí u nás? Jsem přesvědčena o tom, že v příštích desítkách let se ve světě významným způsobem změní spotřebitelské návyky při nakupování hraček a lidé se opět vrátí k lokálně vyráběným hračkám a podpoří tak domácí výrobce.

Mým dlouhodobým cílem, a tedy cílem celé společnosti MonToy, je přinést pod jednou střechou pomůcky a hračky těch nejkvalitnějších společností. Je pro mě důležité, abych vybrala společnosti, které mají tradici a ztotožňují se s mou filozofií - distribuovat kvalitní hračky a dokázat poskytnout zákazníkovi skutečný servis.

Z těchto společností vám pomohu vybrat ty hračky, které přinesou dětem co nejvyšší přidanou hodnotu v podobě rozvoje jejich potenciálu a současně budou ekologické, vyrobené z přírodních materiálů, přednostně ze dřeva a látky, díky čemuž vydrží i několik generací. Zároveň se podílím na vývoji mých originálních tradičně vlastnoručně vyrobených pomůcek a dřevěných hraček. Množství z nich vyhovuje rozvoji dítěte podle přístupu Montessori a Waldorfská škola. Rovněž se zde chci s vámi podělit o zajímavé informace ve výchově a přinést vám inspirace v podobě pomůcek a aktivit, které budeme využívat při výchově a učení se.

Už jen zbývá, aby vaši prckové vdechli mým hračkám duši, tím, že se stanou jejich novými přáteli a zůstává, aby se začala pomalu naplňovat moje filozofie: "Když dělám radostných ostatní, tak zvyšuji kvalitu života lidí kolem sebe." V tomto případě, těch nejdůležitějších, našich dětí. Chci proto, aby se moje hračky staly zdrojem nejen vzdělání, ale přinášely do života dětí tak důležitou hodnotu jakou je radost.

Vzdělání a radost jako zdroje zvýšení kvality života našich dětí ...