• V košíku nemáte žádné produkty

Tulipán na dotvoření - FOTOPOSTUP A VIDEONÁVOD

Tulipán na dotvoření - FOTOPOSTUP A VIDEONÁVOD

Možnost vyrobit si takovou vlastní hračku umožňuje dítěti rozvíjet svou manuální zručnost, jemnou motoriku, představivost, logické myšlení při vyskládání jednotlivých částí květu, kreativitu a fantazii či svou trpělivost a soustředěnost.

Tulipán si mohou dotvořit dětičky cca od 2 let. U menších dětí si jeho sestavení vyžaduje asistenci rodiče. Samotné vymalování a dotvoření už malé děti zvládají sami :) Z workshopů máme zkušenost, že velké děti rádi používají kladivo sebevědomě bez asistence :)

Tulipán najdete v naší nabídce zde: https://www.montoy.cz/tulipan-hracka-na-dotvoreni

FOTONÁVOD:

1.Potřebujeme:

  • 5 dřevěných částí - jsou součástí balení Tulipána
  • kladívko
  • brusný papír / brusnou houbičku
  • disperzní lepidlo
  • štětce a barvy na malování Tulipána (doporučujeme použít akrylové barvy)2. Všechny dřevěné dílky Tulipána jemně přebrousíme.3. Stonek nasuneme z vrchní části na listy Tulipána. Pomůžeme si kladívkem a stonek pořádně přibijeme do listů, tak aby stonek trochu přečníval ze spodní části listů a aby je společně bylo možné následně přibít ke podstavě.


4. Do dírky na podstavci naneseme trochu lepidla. Stonek s listy společně přibijeme kladívkem o podstavu Tulipána.


5. Do dírky na spodní části tulipánové hlavičky naneseme trochu lepidla a upevníme ji na stonek. Pomůžeme si kladívkem, aby pořádně držela.


6. Na vrchní část tulipánové hlavičky z její spodní části rovněž naneseme trochu lepidla a přiložíme ji o spodní část hlavičky. Opět si pomůžeme kladívkem, aby obě části květu dobře do sebe zapadly.

7. A je hotovo! :) Zbývá použít barvy a štětce a Tulipán namalovat a dotvořit podle vlastní fantazie.

Tip na použití: u nás doma Tulipán po dotvoření dětmi slouží jako věšák na náramky :)
Zde si můžete stáhnout videonávod na sestavení Tulipána :)

Videonávod na zostavenie Tulipána