• V košíku nemáte žádné produkty

Křídovou tabuli tvoří celá rodina ... Zážitek, na který budete vy i vaše děti vzpomínat celý život.

Křídovou tabuli tvoří celá rodina ... Zážitek, na který budete vy i vaše děti vzpomínat celý život.


Milí naši,

"Pro rozvoj vzájemnosti mezi rodičem a dítětem vždy byly, jsou i zůstanou nejdůležitější pozitivní zážitky ze společně strávěného času. Společné pozitivní zážitky jsou tím, co posiluje naše napojení na rodinu, utvářejí nás a zůstávají v našich myslích po celý život.

Společné hry či procházky do přírody se jeví jako zdánlivě banální. Jsou to však speciální momenty, které spojují rodinu, přinášejí zábavu i uvolnění, které potřebujeme všichni.

Pokud tedy upřednostňujete kvalitně a smysluplně strávený čas se svými dětmi, věříme, že vás potěší náš tip na provedení vlastní křídové tabule. Do její tvořby se může zapojit celá rodina. Všichni se nejen zabaví, ale děti se také mnohému přidávají, vstoupí nové dovednosti a zlepší své shopností. Poznají různé techniky i co je tavná pistole nebo starý dobrý Kanagon - dnes už mnohými zanedbaný či zapomenut, ale slepí vše, co potřebujete. Je pravda, že někdy i to, co nepotřebujete :)

Navíc, tabule kterou si vytvoří děti samy nebo s drobnou asistencí rodičů, bude mít pro ně velkou hodnotu a mohou se s ní dále hrát a využívat. "Co budeme k výrobě funkční tabule křídové potřebovat jsou určitě:

 • dřevěná deska, z níž vyřízneme samotnou dřevěnou tabuli
 • hrubší výkres nebo karton potřebný k výrobě formy na tabuli
 • fixa nebo obyčejná tužka
 • nůžky
 • brusná houbička nebo brusný papír
 • tabulová barva na natření povrchu tabule - my jsme použili od značky Balakryl s atestem pro přímý kontakt s potravinami a atestem na dětské hračky
 • malířský váleček na natření tabulové barvy spolu s paletka na otírání barvy
 • různé ozdobné prvky na dotvoření tabule - dřevěné plátky (koupíte iv našem e-shopu: https://www.montoy.cz/drevene-platky), kameny, bambulky pom-poms, dřevěné kolíčky, rozličné kuličky, peříčka ... Fantazii se meze nekladou :)
 • akrylové barvy a štětce na vymalování ozdobných prvků
 • lepidlo (my jsme použili Kanagon)
 • háček, který upevníme ze zadní strany tabule a díky němuž budeme moci tabuľuv případě potřeby upevnit do zdi


Pusťme se tedy do samotné výroby :)


1. V první fázi je ideální zapojit do procesu výroby tatínka i maminku. Ze dřeva, které najdete doma je třeba vyříznout požadovaný tvar dřevěné tabule. Vaše tabule může mít libovolný tvar - kruh, čtverec, obdélník, květinka či obrysy zvířátek ... Zvolený tvar si předkreslíme na tvrdší papírovou nebo kartónovou podložku a vystřihneme nůžkami. Formu překreslíme na dřevěnou podložku a za pomoci přímočaré nebo kotoučové pily vyřízneme požadovaný tvar. Před samotným natíráním barvou dřevěnou podložku důsledně přebrousíme brusným papírem nebo brusnou houbičkou, aby povrch desky zůstal dokonale hladký.


2. Na řadu přichází malování dřevěného povrchu tabule. Dřevěnou podložku budeme natírat dvěma vrstvami. Malířským válečkem naneseme silnější vrstvu tabulové barvy. Ideální je nechat dětičky roztírat barvu samy. Při první vrstvě si potřebujeme dát záležet na vyplnění všech pórů ve dřevě. Asistence rodiče je nutná, především při menších dětičky, až na závěr roztírání, aby na tabuli nezůstaly stekance. Po nanesení první vrstvy doporučujeme počkat cca 1 hodinu a nechat barvu zaschnout. My jsme ji tvořili v době, kdy svítilo krásně sluníčko, a tak nám na vzduchu v takovém počasí stačila na vyschnutí první vrstvy půl hodina.


3. Volný prostor, kdy se suší první vrstva barvy využijeme spolu s dětmi na přípravu a dotvoření ozdobných prvků tabule. U nás měli úspěch mj kamínky přeměněny na rybku Nemo, berušku, tulipán či housenku ...

V zdobení dovolte popustit uzdu své fantazii, neexistují v něm žádné omezení. Při malování kamínků doporučujeme přetřít jejich vícekrát - dvěma až třemi vrstvami, aby barvy na nich byly pěkně syté.

Tip: Druhou vrstvu tabulové barvy odorúčame nanést během přípravy a schnutí ozdobných prvků. Celý proces výroby tím urychlíme.


4. Když máme druhou vrstvu barvy zaschlou, můžeme přejít ke zdobení. Připraveny ozdoby nalepíme na tabuli použitím lepidla. Větší děti mohou použít a poznat tavnou pistoli.5. V této fázi přichází na řadu opět tatínek nebo zručná mamina. Zbývá nám už jen upevnit na tabuli ze zadní strany háček, díky kterému ji můžeme upevnit na stěnu. O tom zda háček na zavěšení použijeme, rozhodne každý sám. Tabuli můžeme nechat umístěnou jen tak volně v prostoru bez věšení.Děkujeme!

Děkujeme za shlédnutí našich inspirací, případně za to, pokud se rozhodnete s námi podělit prostřednictvím našeho e-mailu info@montoy.sk nebo info@montoy.cz o pohledy na vaše výtvory :)

Mějte krásné dny plné lásky a radosti ze vzájemné přítomnosti se svými rodinami.


tým Montoy


www.montoy.sk, www.montoy.cz

https://www.facebook.com/MonToyHracky

https://www.instagram.com/montoysk/